Haber Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 22:09
 
Helikopter düştü 11 şehidimiz var!
Helikopter düştü 11 şehidimiz var!
GÜNDEM Haberi
Helikopter düştü 11 şehidimiz var!

Helikopter düştü 11 şehidimiz var!

ISPARTA'YA ACI HABER

 

Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere kalkış yapan helikopter kaza kırıma uğradı. Elim kaza sonucu helikopterde bulunan 11 kahraman askerimiz şehit olurken, 2 kahraman askerimiz yaralandı. Şehit askerlerimizin arasında Isparta AFAD İl Müdürü Ethem Kılıçarslan'ın eşi Atiye Kılıçarslan'ın kardeşi 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş var.

Bizde Muhbir32 ailesi olarak tüm Türkiye'ye başsağlığı diliyoruz.

MSB'DEN İLK AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir. Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 11’unun şehit olduğu, 2 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Helikopter, düştü, 11, şehidimiz, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı