Haber Detayı
26 Temmuz 2021 - Pazartesi 01:29
 
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA YER ALDI
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA YER ALDI
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA YER ALDI

 Türkiye’ye Başkanlık sisteminin gelmesiyle oluşan handikaplar henüz tam olarak rehabilite edilemediyse de göze en çok çarpan ve halkı direk ilgilendiren konuların başında BELEDİYELER ve BAŞKANLARI gelmektedir.

Yeni düzen Belediyecilik sisteminde direk halkın talepleri değil, merkezi yönetimin direktifi ile gerçekleştirilen projeler hakimiyetini göstermektedir. İktidar rejiminin muhalif belediyelere karşı uyguladığı ambargo tarzı sistemler hem halkı, hem de belediye başkanlarını çalışamaz ve belediye hizmet sistemini tıkadığı gözlemlenmektedir. Peki iktidar partisi belediyeleri ya da iktidar tarafından atanan kayyum başkanlar başarılı mı ? tablo hiç iç açıcı değil. Adam kayırmadan, hizmet götürmemeye, saltanat ve israf modellerinden, halktan kopuk politikalara kadar her alanın sosyal doku üzerindeki araştırmalarını yapan Türkiye’nin Yaşam Koçu Murat Çuhadar Belediye karnesinin özetini paylaştı. Gerekçe ve detayları yazı dizisi halinde önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan karnelerde, il ve ilçe belediyeler ayrıştırılarak karne düzeni gerçekleştirildi. İlçe bazlı karne dağıtımlarını önümüzdeki günlerde yayınlayacak olan Çuhadar’ın Wellness Sanal Üniversitesi ve Yaşama Dokunanlar Platformu ile 6 ay süren araştırmasının ardından işte not ortalamasıyla puanlandırdığı il Belediye Başkanları karnesi.

ISPARTA : ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN : Isparta’da yaşayan ama ülke genelinde takdir gören önemli bir siyasetçi ve hizmet adamı. Olabildiğince geniş bir vizyon sergileyen ve projelere önem veren yapısıyla Belediyecilik alanında rol model olabilecek bir sergisi vardır. Sosyal belediyecilik anlayışını şehre yerleştirmeyi başaran Başkan Şükrü Başdeğirmen, kollektif yapı ve gençlik ile temas yoğunluğunu arttırdığında şehrin sınır ötesi bir unvan almaması için pek sebep görülmüyor. KARNE PERFORMANS NOTU : 8

https://banabihaberver.com/2021/07/25/turkiyenin-il-belediyeleri-karnesi/

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, BAŞDEĞİRMEN, BAŞARILI, BELEDİYE, BAŞKANLARI, ARASINDA, YER, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı