Haber Detayı
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 15:26
 
BAŞDEĞİRMEN SÖZÜNÜ TUTTU
ISPARTA'YA BAYRAM MÜJDESİ: BİN 2 KONUTUN İHALE SÜRECİ TAMAMLANDI, İNŞAAT BAŞLIYOR
GÜNDEM Haberi
BAŞDEĞİRMEN SÖZÜNÜ TUTTU

Seçim döneminde söz vermişti. Ve o sözünü yerine getiriyor. Emekli ve dar gelirlinin merakla beklediği bin 2 konutun inşaatı başlıyor. Projenin görselleri ise ilk kez Isparta’nın haber sitesi Muhbir 32’de yayınlanıyor.

Mart 2019’da Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve seçilmesi ile Isparta’da 10 yıl sonra sosyal konut çalışmaları başladı. En son eski Belediye Başkanı Hasan Balaman döneminde sosyal konut ile tanışan emekli ve dar gelirli, Başkan Başdeğirmen ile birlikte yeniden ev sahibi olmanın hayalini kurmaya başladı.

Çünür Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Süleyman Demirel Botanik Parkının arka tarafına yapılacak bin 2 konutun önce çekilişi yapıldı. Hak sahipleri belirlendi.

*** İHALEYİ ISPARTALI METRO İNŞAAT KAZANDI

Ardından bin 2 konutun ihalesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkanlığı tarafından yapıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucu en düşük teklifi Türkiye’nin dört bir yanında önemli inşaatlar yapan Ispartalı Metro İnşaat kazandı.

*** 287 ADET 3+1 ve 715 ADET 2+1 OLACAK

İhaleyi kazanan firma ile TOKİ arasındaki sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte Isparta’ya yapılacak bin 2 konutun inşaatın temelinin atılması bekleniyor. 21 adet konut bloğundan oluşacak projede 287 3+1, 715 2+1 daire olacak. Projede 967 adet de otopark alanı bulunuyor. Firmanın bin 2 konutu kısa sürede tamamlayarak, hak sahiplerine teslim edeceği öğrenildi. Proje kapsamında bin 2 konutun yanı sıra okul, cami ve sosyal donatı alanları bulunuyor.

*** ESKİ DEVLET HASTANESİ BÖLGESİNE 1500 KONUT YAPILIYOR

Öte yandan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bin 2 konutun yanı sıra İstanbul yolundaki eski Gülkent Devlet Hastanesi Bölgesine de bin 500 sosyal konut yapmayı hedefliyor. Eski Gülkent Devlet Hastanesi bölgesindeki binaların yıkım çalışmaları ise sürüyor.

*** HEDEF 5 YILDA 5 BİN KONUT

Yıkım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte bin 500 konutun ihalesi yapılacak. Böylelikle söz konusu bölgeye toplamda 2 bin 502 konut yapılmış olacak. Başkan Başdeğirmen’in seçim döneminde söz verdiği gibi 5 yıllık görev süreci içerisinde Isparta’ya 5 bin sosyal konut kazandırmayı hedeflediği öğrenildi.                  

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: BAŞDEĞİRMEN, SÖZÜNÜ, TUTTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı