Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 23:54
 
Isparta’da vaka artışı sürüyor
Isparta’da vaka artışı sürüyor
GÜNDEM Haberi
 Isparta’da vaka artışı sürüyor

 Isparta’da vaka artışı sürüyor

Vali Ömer Seymenoğlu: Isparta’da günlük vaka sayısı 200 ile 210 arasında

 

  Vali Ömer Seymenoğlu, Isparta’nın koronavirüs bilançosunu açıkladı. Türkiye genelindeki vaka artışlarının Isparta’da da görüldüğünü ifade eden Vali Seymenoğlu, “Isparta’da günlük vaka sayısı 200 ile 210 arasında” dedi, Ispartalılara Ramazan ayı sürecinde önemli uyarılarda bulundu.

 

Türkiye genelinde koronavirüs vakaları artıyor.

Bu artış Isparta’da da görülüyor.

Hal böyle ki Mart ayı içinde günlük 50 ile 60 arasında olan vaka sayıları son bir haftada 200 ile 210’a yükseldi.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, kentin koronavirüs bilançosuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Isparta’da günlük vaka sayılarının 200 ile 210 arasında olduğunu ifade eden Vali Seymenoğlu, üst düzey alınan tedbirlerle vaka artışına izin verilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Ülke genelinde olduğu gibi Isparta'da da son haftalarda Covid-19 vakalarında artış yaşandığını ifade eden Vali Seymenoğlu, kentte Mart ayında günlük ortalama 50-60 yeni Covid-19 vakası tespit edilirken, bu rakamın son bir haftada yaklaşık 210'a

Pandemiyi bir an önce başımızdan, ülkemizden ve ilimizden kovmak istiyoruz. Bunu da yapabilmek ancak topyekun mücadele ile mümkün. Kararlar alıp onları uygulamaya çalışıyoruz. Bu kararları bazen esnek bazen ise sert uyguluyoruz. Ama günün koşullarına uygun olarak değerlendirmeler yaparak bu kararlarımızı uyguluyoruz. Onun için ne olur bizi anlayışla karşılasınlar. Ramazan ayında bir kapanma sağlayalım.

Ülke genelinde uygulanacak olan bazı esaslar belli olacak. Öyle tahmin diyoruz. 13 ay bize şunu öğretti, herkes kendi tedbirini en üst düzeyde alması lazım. O zaman bu salgını olumlu yöne çevirebiliriz”

Vali’den Ramazan Uyarısı

“Ramazan ayı boyunca iftar programları ve ev ziyaretleri yapmayalım”

Vali Seymenoğlu, Ispartalılardan Ramazan ayı boyunca iftar programları ve ev ziyaretleri yapmamalarını istedi.              Ramazan ayında belli kısıtlamalar gelecektir bunları alanlarda bizlerde takip edeceğiz denetleyeceğiz ancak bu demek değil ki evlerdeki oturmalar ev ziyaretleri evlerde kalabalık ortam oluşmasına çok dikkat etmemiz lazım özellikle bu 30 gün boyunca bu kalabalıklardan mümkün olduğunca uzak durmamız lazım her söyleşide her toplantımızda her zaman söylediğimiz birey vardı ne olur maskelerimizi usulüne uygun kullanalım sosyal mesafeye uyalım bizlerin temennisi ve vatandaşlarımızdan isteğimiz çok sayıda vatandaşlarımızın bir araya gelmemesi geldikleri takdirde kurallara sıkı sıkı bağlı kalmaları aksi takdirde her ne kadar sağlık sistemimiz çok üst düzeyde büyük bir fedakarlıkla personelimiz ve alt yapımız çalışmış ve çalıştırılmış olsa da zaman içerisinde bazı sıkıntılar olabiliyor yaşanabiliyor bu sıkıntıları yaşamamamız adına hep beraber bizlerin gösterdiği yolda aldığımız kararlara en üst seviyede uymamız lazım   

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Isparta’da, vaka, artışı, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı