Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 13:14
 
ONLAR BİZE KAPATMIŞTI, TARİH TEKERRÜR EDECEK Mİ?
ISPARTALILAR BURDUR GİRİŞİNİN KAPATILMASINI İSTİYOR
GÜNDEM Haberi
ONLAR BİZE KAPATMIŞTI, TARİH TEKERRÜR EDECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yapılan kabine toplantısının ardından kontrollü normalleşmenin başlayacağını açıkladı. Buna göre orta düşük seviyede yer alan Isparta’da kısıtlamalar kaldırıldı. Ancak Isparta için önemli bir sıkıntı kapıda. Çünkü Isparta’ya en yakın illerden biri olan Burdur’da vaka sayısında bir patlama yaşanıyor. En son Sağlık Bakını Fahrettin Koca’nın bugün açıkladığı vaka sayısında Burdur’da her 100 binde 105,36  vaka bulunuyor. Burdur ayrıca kontrollü normalleşmede KIRMIZI renkte yer alan iller arasında bulunuyor. Hafta sonunun da yaklaştığı göz önünde bulunursa, iki il arasındaki hareketliliğin artacağı biliniyor. Bu nedenle Ispartalılar yetkililerden bu konuda tedbir alınmasını istiyor.

Hatırlanacağı üzere daha önce Isparta’da vaka sayılarında artış yaşanmış, Burdur Valiliği kararıyla Isparta’dan Burdur’a girişler. Daha sonrasında ise Isparta’dan gelenlere 14 gün karantina kararı alınmıştı.

Şimdi Ispartalılar aynı kararı Isparta Valiliğinden bekliyor. Ispartalılar, Burdur’dan Isparta’ya girişlerin kapatılmasını ya da HES kodu zorunluğu getirilmesini talep ediyor.

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: ONLAR, BİZE, KAPATMIŞTI,, TARİH, TEKERRÜR, EDECEK, Mİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı