İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
JANDARMA 180 YAŞINDA
JANDARMA 180 YAŞINDA
GERİ DÖNDÜ
GERİ DÖNDÜ
Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 13:36
 
ÖLÜ KAPLUMBAĞALAR LABORATUVARA GÖNDERİLDİ
GÜNDEM Haberi
ÖLÜ KAPLUMBAĞALAR LABORATUVARA GÖNDERİLDİ

  Belediyemizin uhdesinde bulunan Asri Mezarlıkta geçen günlerde irili ufaklı çok sayıda kaplumbağanın telef olduğu konusu gerek basın yayın organlarında, gerekse sosyal medyada yer almıştır. 
İlgili haber ve yer alan fotoğraflar üzerine vakit kaybedilmeksizin Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğünce bahse konu Asri Mezarlıkta gerekli incelemeler yapılmıştır. Yapılan incelemelerde telef oldukları tespit edilen irili ufaklı 30 adet kaplumbağa ilgili bölgeden alınarak Veteriner İşleri Müdürlüğümüze intikal ettirilmiştir. 
Asri Mezarlıktan alınan kaplumbağaların Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğümüz veterinerlerince yapılan ilk incelemelerinde, kaplumbağaların doğal (hava şartları, kuşlar vb) yollarla farklı tarih aralıklarında telef oldukları, farklı noktalardan toplanarak bir noktada sıralandığı bulgusuna ulaşılmıştır.
Belediyemiz tarafından bununla da yetinilmeyerek kaplumbağaların telef olma nedenlerinin kesin sonuçlarının net olarak ortaya konulabilmesi için Isparta Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerine 21 Haziran 2019 tarihinde teslim edilmiştir.  
Laboratuvar ortamında gerçekleştirilecek işlemler sonrasında çıkacak kesin sonuçlar ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır. 
Saygılarımızla…
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: ÖLÜ, KAPLUMBAĞALAR, LABORATUVARA, GÖNDERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı