Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 08:47
 
Lokanta ve restoranlar kapılarını açtı
Restoran, lokanta, kafeterya gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında sabah saat 07.00 itibarıyla kapılarını yeniden açtı. Saat 19.00'a kadar açık kalacak işletmeler yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.
GÜNDEM Haberi
Lokanta ve restoranlar kapılarını açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısında normalleşme adımlarının prensipte nasıl atılacağı hususunu kapsamlı bir şekilde görüştüklerini belirterek, şunları kaydetti:

Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler, çok yüksek riskli iller dışında, Türkiye genelinde faaliyetlerini 07.00 ile 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürebileceklerdir.

İşletmeler yeniden kapılarını açtı

Bu kapsamda, Koronavirüs risk değerlendirme haritasına göre, yüksek riskli kentler dışında restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler 07.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açıldı.

Uzun bir aranın ardından hizmet verecek olmanın mutluluğunu yaşayan esnaf işyerlerini yüzde 50 kapasiteye göre düzenledi.

Yaklaşık 100 gündür tedbirler kapsamında işyerlerini açamayan esnaf ilk etapta yüzde 50 kapasiteyle hizmet verecek.

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: Lokanta, ve, restoranlar, kapılarını, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı