Haber Detayı
27 Aralık 2020 - Pazar 13:38
 
BU KÖYE MUHTAR DAYANMIYOR
20 AYDA KOLTUĞA 5 FARKLI İSİM OTURDU, 6. MUHTAR GÖREVE BAŞLADI
GÜNDEM Haberi
BU KÖYE MUHTAR DAYANMIYOR

Yalvaç ilçesine bağlı Çetince köyünde yerel seçimlerden sonra göreve getirilen 5. muhtar Mehmet Ali Almacı, görevinden istifa etti. Köy, 20 ayda 5 muhtar değiştirdi. Köyün 6’ıncı muhtarı ise göreve başladı.

Bu köye muhtar dayanmıyor. Bu köyün muhtarlık koltuğuna 20 ayda 5 farklı isim oturdu. Burası Yalvaç ilçesine bağlı Çetince Köyü.

Çetince Köyünde 31 Mart 2019’da yapılan seçimlerde göreve getirilen Yahya Yürekli, bir ay sonra istifa etti. Köyde 2 Haziran’da yeniden yapılan muhtarlık seçiminde Mehmet Ali Er seçilmişti. Ancak itiraz sonucu Er’in sabıkası olduğu gerekçesiyle muhtarlığı düşürüldü.

Er’in muhtarlığının düşürülmesinin ardından muhtarlık görevi aynı seçimde ikinci çıkan Selahattin Adıgüzel’e verildi. Bu karara Adıgüzel’in seçimden en az 6 ay önce seçim bölgesinde ikamet etme şartını taşımadığı gerekçesiyle itiraz edildi. İtiraz sonucunda Adıgüzel de görevden alınarak, muhtarlık yarışından üçüncü çıkan Ayşe Adıdüzel’e görev verildi. Ayşe Adıgüzel, 15 Ağustos 2019 tarihinde bir çiftçi barıştırmaya çalışırken, cinayete kurban gitti.

Ayşe Adıgüzel’den sonra Çetince muhtarlığı için 2019 yılı eylül ayında Mehmet Ali Almacı görevlendirildi. Almacı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek, görevinden istifa etti.

Seçim kurulu köye 1 ay önce 6’ncı muhtarı görevlendirdi.  Muhtar Abdurrahman Yarmalı, 1 ay önce görevine başladı. Amacı köyünün sorunlarını çözmek. Köylüler ise bu duruma oldukça şaşırıyor. Yeni muhtardan ise ümitliler.

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: BU, KÖYE, MUHTAR, DAYANMIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı