Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 19:59
 
Binali Yıldırım'dan ilk açıklama
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin, "Şu an itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum." dedi.
GÜNDEM Haberi
Binali Yıldırım'dan ilk açıklama

 

Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın  toplantısında, Yüksek SeçimKurulu'nun seçimlerin sonuçları ile ilgili yasağını  kaldırdığını hatırlattı.

"Şu an itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir.  Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum." diyen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu seçim kampanyası boyunca bizimle beraber yoğun bir çalışma içine  giren, elinden gelen bütün gayreti gösteren yakın çalışma arkadaşlarıma, teşkilat  mensuplarına, bizi dinleyen, projelerimizi, vaatlerimizi anlatma fırsatı veren  İstanbulumuzun güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda büyük fedakarlık  gösteren aileme de bu vesileyle teşekkür ediyorum.

Seçim demek, demokrasi demektir. Bu seçimler de Türkiye'de  demokrasinin en iyi şekilde, kusursuz işlediğini bir kez daha ortaya koymuştur.  Elde edilen sonuçlar tabii ki kesin olarak daha sonra açıklanacaktır."

Bu sonuçların İstanbul'a, İstanbul'un geleceğine hayırlar getirmesini  dileyen Yıldırım, "Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımızın İstanbul'a güzel  hizmetler yapmasını da temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda İstanbulluların  yararına yapacağı her türlü işte de kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz.  Bunun da bilinmesini istiyorum. Bir kez daha İstanbulluların verdiği kararın  gelecek 5 yıl için kadınlarımız, çocuklarımız ve bütün İstanbul'da yaşayan 15  milyon için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Teşekkür ediyorum." ifadelerini  kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Binali, Yıldırım'dan, ilk, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı