Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 15:19
 
ISPARTA'YA İLK ETAPTA 7 BİN 680 DOZ AŞI GELDİ
Acil kullanım onayı gelmesiyle aşı uygulaması 81 ilde başladı. Aşı ilk olarak sağlık çalışanlarına yapılıyor. Isparta’ya da bu kapsamda 7 bin 680 doz aşı geldi. İlk aşı uygulaması İl Sağlık Müdürü Mehmet Karakaya’ya yapıldı.
GÜNDEM Haberi
ISPARTA'YA İLK ETAPTA 7 BİN 680 DOZ AŞI GELDİ

Çin'in koronavirüs aşısı CoronaVac’a acil kullanım onayı verildi, önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı oldu sonra Bilim Kurulu üyeleri.

Bu sabah itibarıyla yurt genelinde toplu aşılama başladı. Önce sağlık çalışanları aşı oluyor.

Bu kapsamda Isparta’ya 7 bin 680 doz aşı geldi. Aşılama bu sabah itibariyle tüm hastanelerde ve sağlık merkezlerinde uygulanmaya başlandı.

Isparta İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya da Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde aşı oldu.

İl Sağlık Müdürü’nün yanı sıra Isparta Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Nazif Aydın ve Eğirdir Hastanesini Başhekimi Uzm. Dr. Semih Gürler de aşı uygulaması yapıldı.

Isparta’ya ilk etapta 7 bin 680 doz aşı geldiğini açıklayan Isparta İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya, şu ana kadar bin 400 sağlık personelinin aşı olduğunu belirtti.

Çin'den gelen 3 milyon dozluk CoronaVac aşısının ilk etapta iki doz halinde 28 gün arayla uygulanacak. COVID-19 geçirenlerin 4-6 aylık süreçte aşılanmayacağı göz önüne alındığında, sağlık ordusunun tüm personelinin hastalıkla mücadelede büyük avantaj kazanması bekleniyor. 

Kaynak: () - Muhbir32 Editör: Muhbir32
Etiketler: ISPARTA'YA, İLK, ETAPTA, 7, BİN, 680, DOZ, AŞI, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı