Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 10:55
 
ISPARTA’NIN GELECEĞİ ORTAK AKILLA BELİRLENECEK İŞTE OLAY BUDUR...
GÜNDEM Haberi
ISPARTA’NIN GELECEĞİ ORTAK AKILLA BELİRLENECEK İŞTE OLAY BUDUR...

ISPARTA’NIN GELECEĞİ ORTAK AKILLA BELİRLENECEK
İŞTE OLAY BUDUR...

 
Isparta Belediyesi şehri 2024 yılına en iyi şekilde ulaştıracak tarihinin en kapsamlı stratejik planını şehrin tüm kesimleriyle beraber ortak akılla hazırlamak için kolları sıvadı ve belediye personeliyle birlikte strateji toplantılarına başladı. “Hep Beraber Isparta’yız, Fikrini Söyle Şehrine Yön Ver”, “Ben Başkan Olsam” sloganlarıyla seçim zamanı yola çıkan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ortak akılla Isparta’yı yönetmek için ilk büyük adımını atıyor. “Geleceğin Şehri Isparta” vizyonuyla yola çıkan Isparta Belediyesinin 2024 yılına kadar yapacağı çalışmaların yol haritasının belirleneceği çalışmaya; bilimsel anketlerle, vatandaşlar, meslek odaları, STK’lar ve tüm resmi kurumlar ortak akılla şekil verecek. Stratejik Plan ağustos ayı sonuna kadar tamamlanacak ve eylül ayı Belediye Meclisi Toplantısına sunulacak. Plan için ilk adım belediye personelinin fikirlerinin ve önerilerinin alınmasıyla atıldı.
 
STRATEJİK PLAN KURULU 2020-
2024 PLANI İÇİN KOLLARI SIVADI

Isparta Belediyesi, şehri 2024 yılına hazırlayacak olan Stratejik Planı için iç ve dış paydaşlarla yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda belediye bünyesinde Stratejik Plan Kurulu ve ekibi oluşturuldu. Kurul, belediyenin 2020-2024 Stratejik Planını oluşturmak için kolları sıvarken, kurulda mecliste gurubu bulunan tüm partilerin temsilcileri ile başkan yardımcıları, daire müdürleri, birim sorumluları ve harcama yetkilileriyle Belediye Meclisi Toplantı Salonunda bir araya geldi.
 
BİLİMSEL ANKETLER, KURUL ÇALIŞMALARI
İLE 2024 VİZYONU ORTAYA KONUYOR

Stratejik Planın bir parçası olarak belediye kurul üyelerinin dışında, bilimsel bir anket çalışması da gerçekleştiriyor. Bu kapsamda personele dağıtılan anket sorularının analizi sonrasında belediyenin 2024 vizyonu ortaya konacak.  Ağustos ayı sonuna Isparta Belediyesi Stratejik Planı hazırlanacak ve eylül ayında yapılacak Belediye Meclis Toplantısına sunulmuş olacak.
 
BELEDİYE TARİHİNDEKİ EN KAPSAMLI PLANLAMA
Isparta Belediyesi tarihinde ilk kez böyle kapsamlı bir çalışmaya imza atarken, Stratejik Planın bir gerekliliğin yerine getirilmesinin ötesine geçmiş oluyor. Isparta Belediyesi çalışma kapsamında vatandaşlarla da bir araya gelecek ve onların duygu, düşünceleri noktasında hem muhatabı hem de istek taleplerinin karşılığı olmak istiyor.
 
KURUL TÜM ISPARTA’YI KUCAKLIYOR
Stratejik Plan Kurulunu oluşturan kurulun üyeleri arasında Belediye Başkan Yardımcıları ve AK Parti Belediye Meclisi Üyeleri Uğur Büyükçulcu, Fahretdin Gözgün ile birlikte yine AK Parti Belediye Meclisi Üyeleri Özler Erdoğan, Gökhan Emiştekin, Sezgin Gülatan, MHP’den Hasan Hüseyin Akagündüz, İYİ Parti’den Ahmet Aydoğdu ile belediye çalışanları yer alıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ISPARTA’NIN, GELECEĞİ, ORTAK, AKILLA, BELİRLENECEK, İŞTE, OLAY, BUDUR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı