Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 00:34
 
ISPARTA’DA 4 KÖYDE KARANTİNA DEVAM EDİYOR
ISPARTA’DA 4 KÖYDE KARANTİNA DEVAM EDİYOR
GÜNDEM Haberi
 ISPARTA’DA 4 KÖYDE KARANTİNA DEVAM EDİYOR

Isparta’daki 4 köyde karantina süreci devam ediyor

Isparta’da koronavirüs vakalarındaki artış köylere de yansıyor. İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla birlikte koronavirüs vakalarının görüldüğü köyler karantinaya alındı. Buna göre Isparta’daki 4 köy de karantina uygulaması devam ediyor.

Koronavirüs salgını. İnsan hayatını olumsuz yönde etkiliyor. Virüsün yayılımının önlenmesi noktasında kentlerde tedbirler üst düzeyde alınıyor. Ancak Isparta’daki vaka artışları köylere de yansıyor. Isparta’nın bazı köylerinde vakaların görülmesi nedeniyle karantina uygulaması devam ediyor. Buna göre Isparta’daki 4 köy de karantina uygulaması devam ediyor.

Yalvaç ilçesine bağlı Sücüllü Köyü’nde koronavirüs vakalarının artması nedeniyle köy karantinaya alındı. Vaka sayılarının düşürülmesiyle köydeki karantina süresinin kaldırılması hedefleniyor. Bir diğer karantina uygulamasının yapıldığı köy ise Gelendost ilçesine bağlı Balcı Köyü oldu. Daha karantina süresi sona eren Balcı Köyü’nde vaka artışlarının devam etmesiyle köyde karantina süresi uzatıldı.

Aksu ilçesine bağlı Yaka köyü’nde de karantina uygulaması devam ediyor. Karantina uygulamasının uygulandığı son köy ise Sütçüler ilçesine bağlı Aşağıyaylıbel köyü oldu. Köyde vaka artışları nedeniyle karantina süreci sürüyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ISPARTA’DA, 4, KÖYDE, KARANTİNA, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı